sıkça sorulan sorular

Bana indirim yapar mısınız?

Sitemizdeki fiyatlar sürekli güncellenebilmektedir; boştaki mevcut araçlarımız,önümüzdeki günlerde dönecek araçlarımız, rezervasyonların yoğunluğu veya durgunluğudeğerlendirilerek hem şirketimizi hem de müşterilerimizi memnun etmeye yönelik fiyatayarlaması yapılmaktadır.

Filonuzdaki araçlar yeni model mi?

Filomuzdaki tüm araçların tamamı 2 yaşından büyük değildir. 2 yaşını aşan araçlarsürekli olarak arıza çıkarmaya başladıkları ve daha çok bakıma ihtiyaç duyduklarıiçin filomuzdan çıkarılmaktadırlar. Dolayısıyla çok düşük model aracımızbulunmamakta ve fiyatlarımız farklılık göstermemektedir.

Rezervasyon yaptırdığım aracı kesinlikle alabiliyor muyum?

Önceden ayırttığınız araç o tarihte müsait değilse bir üst segment araç aynı fiyattan verilecektir.

Havaalanına araç sizin tarafınızdan teslim ve geri iade edilebilir mi?

En az 1 gün kiralamalarda uçuş bilgilerinizi (havayolu şirketinin adı, kalkış yeri vetahmini iniş saati veya uçuş numarasını) bildirmeniz durumunda bir personelimiz sizi karşılayıp aracınızı teslim edip teslim alacaktır. (24 saat)

Sözleşme doldurulurken neler gerekmekte?
  • Ehliyetiniz
  • Size ait kredi kartınız. (Kart başkasına ait ise o kişinin de kiralama esnasındaorda bulunması gereklidir.)
  • Nüfus cüzdani (T.C vatandaşı ise) veya pasaport
  • Var ise kartvizitiniz
Kaza halinde yerine araç gönderiyor musunuz?

Eğer trafik kurallarını ihlal etmeden bir kazaya sebep olduysakve resmi tutanakları temin ettiysek 24 saat içinde ikame araç hizmeti verilmektedir.

Araç arıza yaparsa kasko öder mi?

Yurdumuzdaki tüm kasko şirketleri araçlarda oluşan mekanikarızaları karşılamamaktadır. Ancak kullanımdan kaynaklanmayan arızalar şirketimizinsorumluluğundadır. Müşterimizin hizmetine sunmuş olduğumuz araçta çıkabilecek birarızada ofisimizle irtibat kurması gerekmektedir. Bu gibi durumlarda müşterimizin oanda mali bir sorunla karşılaşmaması için ofislerimizdeki tecrübeli personellertarafından yönlendirilmektedir.

Bir aracı en fazla ne kadar süre ile kiralayabilirim?

Bu konuda herhangi bir sınırlamamız yoktur.

Araç parkınızda olmayan araçları da sağlayabiliyor musunuz?

Ekar filosunda en çok talep gören modeller bulundurmaktadır.Uzun süredir otomobil kiralama sektöründe bulunan şirketimiz isteklerinize uyacak farklı araçları da endoğru yerlerden temin edebilmektedir. 4x4 jeep, pick-up, minibüs, panelvan, lüksotomobil vs. bize sormadan kiralamayın.

Aracı bir başka kişi kullanabilir mi?

Aracın, kiralayan şahıs dışındaki kişi / kişilercekullanılabilmesi; (ek herhangi bir ücret alınmaz) ilave sürücü / sürücülere ait sürücü belgesi bilgilerinin kirasözleşmesinin üzerinde gösterilmesi ile mümkündür. Aksi durumun belirlenmesi ve /veya herhangi kaza durumunda tüm sigortalar geçersiz sayılarak gerek kiralayan,gerekse aracı kullanan kişi ayrı ayrı ve müştereken sorumlu tutulurlar.

Neden depozito ödüyorum?

Kira başlangıcında nakit ödeme yapılırsa, kira zamanının uzamasıveya kiralama şartlarının dışına çıkılması durumuna karşılık depozit alınmaktadır. Kredi kart ileyapılan ödemelerde ise ön provizyon alınmaktadır.

Aracı istediğim şehirde iade edebilir miyim?

Kiraladığınız aracı farklı bir şehirde bırakabilirsiniz. Bırakma ücretleri için Ofisimizden bilgi alabilirsiniz.

Aracın bakımlı olduğu konusunda size güvenebilir miyim?

Aracın kirada iken mekanik sorun çıkarması bizlere hem ekonomikhem de personel açısından ek yük getirmektedir. Bu nedenle araçlarımızın periyodik olarak tümbakımları anlaşmalı servislerimiz tarafından takip edilmektedir.

Aracın deposunu full teslim ediyor musunuz?

Araçların deposu o anki mevcut deposu ile teslim edilir vedönüşte de aynı şekilde alınır. Filodaki araçların çoğunluğu sebebi ile bu şekilde bu işlem yapılmaktadır.

Dizel araçlarınız var mı?

Dizel araçlarımız filomuzda mevcuttur.

Kiraladığım araç ile yurt dışına çıkabilir miyim?

Bu maalesef mümkün değil.

Şoförlü araç kiralayabilir miyim?

Şoförlü araç kiralama hizmeti vermekteyiz.